| WinterSoldier a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am 12 ani, 1.70 inaltime cat ar trebuie sa am greutatea?

4 răspunsuri:
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

@urban01 35-40 kg? Ar trebui sa fii bolnav sa ai asa putine kg la 1.70.Tu nu sti sa minti cum sa ai 1.87 si la 105 kg sa nu fi gras.Sunt de acord cu Baloo si FLYyourHeart, asa as fi comentat si eu.50-55 kg.
Numai bine!

| AyLLin a răspuns:

Trebuie sa o ai intre 50 si 55 asa este normal.

| urban01 a răspuns:

35-40 de kg, eu am 16 ani am 1.87 si am 105 kg acum depinde de fizicul fiecaruia si de cum e distribuita masa eu am 105 kg dar nu sunt gras sa atarne sunca pe mine ca la alti de varsta si greutatea mea eu sunt lat in spate si am masa musculara multa pluc ca am si oasele foarte grele...deci si daca ai mai mult conteaza cum esti proportionata si masa oaselor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 50-55 de kg dupa inaltime.