| smartgirl a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei cu limbaj obscent < credeti ca daca vorbiti urat atrageti atentia oamenilor? pareti mai interesanti? Ei bine nu! Comiteti un pacat si diavolul rade de voi. In ziua de azi daca nu ai un limbaj obscent, daca esti educat si cu bun simt esti luat peste picior. De ce? pentru ca s-au aliat mai multi oameni rai contre celor buni. Oricum toti vom muri pana la urma si stiti cum se zice (voi cei rai, radeti acum dar in rai...) "cine rade mai bine, rade la urma". Pana la urma e viata voastra, e ca un drog, vi se pare ca sunteti grozavi cand in realitate nu e deloc asa. Daca ati putea sa invatati ceva din asta, as fi fericita si daca nu...eu ma simt cu sufletul impacat. Poate nu va spus nimeni asta sau nu a avut cine sa va spuna si simt ca mi s-a luat o pata de pe inima.La revedere.

Răspuns Câştigător
| Daisukee a răspuns:

Exact cum am crezut cand cineva deschide un subiect despre dumnezeu este luat in ras pacat pentru voi si as vrea sa adaug un lucru cand spui credinta nu te gandesti la crestinism ortodoxism sau alte religii credinta vine din inima.
yassmy aici as vrea sa te contrazic nu exista rau toti oameni sunt la fel numai ca exista o diferenta uni sunt impinsi sa faca pacate de diavol ei nu constientizeaza acum asta si sunt sigur ca multi or sa vina cu pretexte contra care nu fac altceva decat sa-mi sustina afirmatia, iar cei buni sunt cei care il au pe dumnezeu in suflet si lupta pentru mantuire inca ceva daca vreti sa injurati va rog sa ma injurati pe mine nu pe dumnezeu sper sa va lumineze Dumnezeu calea cat de curand...

11 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Mda, in primul rand se spune "limbaj obscen" si in al doilea rand: tara democrata, pot face ce vreau eu, nu imi spune nimeni ce sa fac. Nu zic ca vorbesc urat, dar uneori mai scap cate o injuratura.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Marioara redivivus? (Google it!)

| basexcu a răspuns:

Oare nu exista si un diavol care sa rada si de prostie, nu numai de injuraturi?

| niku93 a răspuns:

Hmm...Abstract!

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Veesnica pomeniire!

| pisikutza a răspuns:

Aha,si ce vrei sa faci cu chestia asta, sa schimbi lumea?
1.E o tara liberaa pot sa fac ce vreau!
2.Invata sa scrii si dupa aia vorbeste
3.Cine esti tu sa ne tii predici?
Nu zic ca vbsc urat, dar la nervii e rau! laughing)

| Zuzucks a răspuns:

Si tu ce vii sa predici aici, acum>? crezi ca o sa te bage cineva in seama>?thinking:s [i don't think so.oh go on]

| Fantasy a răspuns:

Asa si intrebarea? ca vad ca ai pus o intrebare da tot tu ai raspuns la ea straight face

| LucianCV a răspuns:

Spune-i cui te asculta...
Nu ca nu te-am asculta dar uni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu propun sa-l dai jos pe papa Rata si sa te faci tu maica papa. Dupre asta, propun sa propui revenirea inchizitiei si sa impui urmatoarele:
Sa nu se mai ridice deshtu, ca e semn obscent
Daca in statia de autobuz, iti inchide sofeoru usa in nas si fuje cu buzu, sa nu-ti mai scape o injuratura printre dinti, ca e obscent si e lucratura ghiavolului la mijloc. Ptiu, ptiu drace
Sa nu se mai asculte roacker, ca e satanist
Toata lumea sa bintuie bisericile cel putin de doi ori per zi, ca sa li se spele creierii mai ieficient... eventual cu Ariel
Fiecare ienorias sa dea banu la popime si cine sare o rata, sa fie spinzurat de chishere si afumat cu ardei iute. Asta asa, ca e criza si nu vrem sa scada burtzili popilor
Sa se medalieze analfabetii si sa fie prigoniti profii care chinuie copiii la scoala cu gramatica lor timpita
Sa se infiinteze politia inchizitoriala, care sa vineze necredinciosii
A suivre... adica, va hurma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu tot n-ai tăcut o dată straight face?