| BgdDrx a întrebat:

Sunt boboc si după cum stiti anul acesta urmează asa zisul bal al bobocilor. Dar nu stiu cum sa ma îmbrac. Sa merg ca la banchetul din clasa a 8 a? Sa îmi cumpăr alte haine? Câteva sfaturi va rog

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Daca hainele de la banchet sunt in regula (nu sunt patate sau nu ai crescut) nu e necesar sa iti cumperi altele, doar daca ti neaparat, dar eu zic ca nu e nici o problema daca porti aceleasi haine, adica cine o sa observe?

| Kuroo a răspuns:

Dacă ești fată, poți lua o rochie care să te avantajeze, dacă ești băiat, poți încerca o cămașă și restul asortezi tu. Oricum, te poți îmbrăca cu ce vrei ^^

| KateBubble a răspuns:

Mulți oameni nu prea se simt bine să poarte aceleași haine la 2 evenimente importante consecutiv. Dacă tu nu ai o problemă cu asta, e ok..deși ar fi bine totuși să schimbi o piesă de îmbrăcăminte, să nu fii chiar ca la banchet, fiindcă e puțin de prost gust. De ex poți să schimbi cămașa, să iei o culoare precum roșu sau violet și niște blugi negri. oricum, să nu te chinui prea mult, banchetul e una, balul bobocilor alta. Aici te vei distra altfel un pic, așa că trebuie să fii mai relaxat. Baftă, boboc! happy