| ZuZuCoFFeE a întrebat:

Sunt in clasa a X-a la stiinte ale naturii [bio/chimie] Si nu sunt deloc decis ce facultate sa urmez. La ce facultati m-ar putea ajuta acest profil? Un raspuns ar putea fi medicina... dar ma gandesc ca e de invatat foarte mult si apoi ce fac? Ajung un medic cu un salariu de rahat, si am invatat atat degeaba. Chiar si parintii mi-au spus ca e foarte mult de invatat... Deci as vrea cateva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Uza a răspuns:

Urmeaza facultatea de medicina! esti la un profil specializat in acest domeniu,ar fi pacat sa dai cu piciorul la aceasta sansa,daca iti place, du-te la medicina!
La salariu te inseli foarte tare,se castiga foarte multi baniwinking
Dupa parerea mea,medic de urgenta e mai bine,nu stiu, asa mi se pare mie si in plus gasesti cam oriunde doresti loc de muncawinking
Ai de ales:ce iti place, ce crezi ca poti si te pricepi mai bine, viitorul tau, alegerea ta! Bafta!

1 răspuns:
| sillvia6 a răspuns:

Medicina e o idee foarte buna. Si da, intr-adevar e mult de invatat, dar in privinta salariului te inseli happy Salariul e foarte bun, mai ales in domeniul privat. Acum depinde si de ce medicina faci. Ti-o recomand pe cea dentara daca vrei sa ai un salariu pe masurawinking laughing
Succes!