| anonim1808 a întrebat:

happy am si eu o intrebare. Varga e nume di tzigan?straight face

9 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Se spune rrom. suntem in secolul 21 si nu ar mai trebui sa existe discriminare.
raspunsul intrebarii tale - nu
bafta

| PurpleLadybug a răspuns:

@Cyberathlet. "Rromii" au cerut in mod oficial sa li se spuna rromistraight face

| PurpleLadybug a răspuns:

Pardon,
"Rromii" au cerut in mod oficial sa li se spuna rromi.

| NAdrian a răspuns:

Nu

| мełıššα a răspuns:

Varga este un nume spaniol. si da este un nume de rromi spanioliwinking

| EduardGa a răspuns:

Nu, "Varga" vine din limba maghiara. Oricine stie asta happy

| Feliciann a răspuns:

Este nume latin mai exact am vazut foarte multi in spania cu numele asta

| dannnnnnnnnnnnnny a răspuns:

Cred ca da nu stiu sigur

| dannnnnnnnnnnnnny a răspuns:

Buna... e nume de rrom cred