| nimic:*de:*spus:* a întrebat:

Salut.am si eu o nelamurile daca in urma cu luni am intretinut relatii sexuale...si dupa mi-au vnit problemele normal...insa acum luna aceasta imi curg chegulete... oare este posibil sa fie ciclu peste sarcina daca in luna urmatoare dupa ce am intretinut relatii a venit la data exacta? mentionez k normal vine pe 3 si luna asta a venit pe 2]multumesc

Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Una dintre cauzele eliminarii cheagurilor la ciclu poate fi anemia... poate ai o anemie de care nu stii, eu mereu am avut ciclu cu cheaguri mici... mi s-a spus ca este o anemie... am facut analizele si asa era... o alta cauza poate fi o dereglare hormonala... intre progesteron si estrogen... daca ciclul nu este normal nici data urmatoare mergi la un ginecolog si fa niste analize... sanatate

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata, riscul e foarte mic, dar fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata, iar dupa trecerea menstruatiei du-te neaparat la ginecolog pentru a identifica cauza pentru care pierzi cheaguri la menstruatie.

| psiholoaga a răspuns:

Nu cred, daca de 2 luni ai menstruatie normala. Poate sa ai vreo infectie daca faci sex fara prezervativ (ceea ce sper ca nu faci) sau sa fii racita. Ar fi bun un control ginecologic.

mlm
| mlm a răspuns:

Nu cred sa fii insarcinata mai ales ca ne spui ca ti-a venit menstruatia regulat, pentru siguranta ta fa un test de sarcina sau mergi la un consult.Este posibil si sa fi racit, sau hai sa-ti mai zic ceva poate folosesti ob si menstruatia nu poate fi eliminata, in acest caz pot sa mai apara chegulete.Bafta.

| beba a răspuns:

Daca nu ai facut sex neprotejat, de ce iti pui problema ciclului peste sarcina?

| blackkrose a răspuns:

Chiar daca menstruatia vine peste iti poti da seama deoarece iti curge ff putin... cel mai indicat ar fi sa iti iei un test. iar in cazul chiagurilor pot proveni de la o raceala mai puternika.

| nimic:*de:*spus:* explică:

Cu 2 luni*

| nimic:*de:*spus:* explică:

Nu am fc neprotejat si nu folosesc ob-uri.ms:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu sigurantza nu este posibil sa fi racit nu-ti face probleme