| Roxana_7324 a întrebat:

salut! am si eu o problema daca pot sa spun asa eu acum termin clasa a 13 si sincer mi-e frica sa dau bacu. Si ma intreb daca im trebuie pe viitor diploma de bac? Si daca nu dau bacu primesc diploma de 13 clase? fac Scoala de arte si meseri.

1 răspuns:
| HBK a răspuns:

Dupa ce vei termina ciclul de 13 clase, vei primi si o diploma de absolvire a acelei scoli.Nu are legatura cu Bacul.Insa te-as sfatui sa te aduni si sa incepi sa inveti atat cat se poate pentru bac.Nu ti dai seama acum, dar mai tarziu vei avea nevoie sa diploma de bac.Mai bine te prezinti si scrii ce stii decat deloc.