| empire112 a întrebat:

Deci sunt in clasa a XI a la o scoala de arte si meserii exista vreo posibilitate sa ma transfer in clasa a XII a la liceu si sa scap de clasa a XIII? adica sa termin 12 clase si bac nu 13 clase...si inca ceva este diferita diploma de bac de S. A. M cu diploma de bac de liceu? o sa pot intra la facultati cu scoala de arte si meserii? sau nu? Cam astea's nedumeririle mele

1 răspuns:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu cred ca ai sanse sa te transferi.Vei ramane in urma cu materia, la sf.de a11a cred ca se da si la voi examen ceva, pentru al2lea nivel de calificare. Aa12a nu... a13a e mai greu, vei avea si bac si examen(din cate am inteles). Si eu sunt la sam.la turism si alimentatie, si nu-mi pare rau ca am picat aici. O sa fac toate 13 cls, asta daca iau toate examenele.happy Nu te transfera.(in plus daca te transferi vei da bac la 4-5 materii, romana, engleza, matematica, info sau ce fel de profil e, daca nu e sam):-