| Alexfgmt321 a întrebat:

Salut, am si eu o problema destul de mare pentru mine.
Deci eu sunt intr-un loc de munca si in acest loc au mai venit cativa colegi noi. Printre acestea este si o fata de varsta mea.
Prima zi am vazut-o la munca.
Nu am bagat-o in seama deloc prima zi, nici a doua.
A treia zi dupa servici, a venit la o cumnata de a mea, pentru a ii face o coafura.
Cumnatul m-a chemat pe la el si am purtat o conversatie cu ea despre relatiile anterioare, varsta.
Dupa cateva zile o surprind mereu ca se uita la mine, cand ma uit eu la ea se uita in alta parte.
O simpatizez, o plac, dar nu stiu cum sa ii zic, cred ca nu am sanse in fata ei, e foarte frumoasa. Asta ma face sa cred ca am 0% sanse, intr-o seara i-am dat mesaj si mi-a dat seen, altadata cand m-am uitat la ea a dat ochii peste cap.
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?
Cum mi-as putea da seama sa vad daca chiar ma place/simpatizeaza?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| eckblume a răspuns:

Nu judec, dar oamenii care dau seen chiar sunt neseriosi in unele cazuri ( cand nu ai nimic de facut, dar totusi preferi sa nu raspunzi). Pe internet e mai bine sa nu o abordezi. Vezi la serviciu daca iti acorda atentie, te intreaba de vorba, iti zambeste des etc. Intreab-o daca iese la un suc/film cu tine si vezi ce reactie are (se stramba, spune pe un ton indiferent ca are altceva de facut). Daca vrea poate se va lega ceva, iar daca zice nu, da semne ca nu te place. Nu e chiar asa usor sa iti dai seama de intentiile cuiva, dar daca te place cu adevarat se observa cat de cat.
Mai e si chestia aia cu colegul care e prieten cu tine o intreaba ce parere are despre tine, dar asta e o copilarie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asa am intalnit-o pe nevasta-mea, la munca.
Azi ne mai tineam de mana in gluma, maine tot asa, dupa aia a avut cineva niste bilete la un concert si ne-a invitat si pe noi, incepusem sa iesim si in timpul liber la plimbari, la evenimente, la plaja, si aia a fost.
Cate putin cate putin.