| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am si eu o problema.Un tigan ma bate mereu si nu e numai el.Mai sunt si ceilalti colegi care ma batjocoresc ff. urat.ma injura si imi strica/scuipa/arunca lucrurile mereu.Ieri mergeam spre casa si tiganul ala s-a pus in fata mea.am incercat sa-l evit dar tot venea dupa mine si facea la fel.am trecut pe langa el si din greseala i-am dat umar in umar.am fugit de el si striga "maine Pe tine scrie URGENTE!" Nu stiu ce sa fac... oricum acum plec la scoala ca aseara parintii nu ma lasau sa stau pe net.nu mai suport deloc.colegii mi-au spart buza de o groaza de ori.mi-au furat banii, ghiozdanul si dna. director ii cearta putin si gata.Nu le face nimic....plus ca ma bat in scoala nu numai in afara scolii..va rog ajutati-ma am cazut in depresie de 2 ori si nu vreau sa ajung sa ma sinucid ca fata aia de 14 ani din Marea Britanie.si va multumesc ca ati citit pana acum.

Răspuns Câştigător
| MaiaMartinas a răspuns:

Nu raspunde la violenta cu violenta, oricat de mare ar fi satisfactia se vor inrautati lucrurile, incearca sa vorbesti cu parintii, nu ca ai fi paracios, dar s-a ajuns prea departe..si sa te sinucizi pentru asta? sa nu te mai gandesti la asa ceva, ca n-ai de ce..si citeste niste carti despre stima de sine, fii cat mai aproape de prieteni tai, si vorbeste cu colegii, spune-le ca s-a intrecut masura si poate se vor linisti. daca nu, transfera-te..asta ar fi cel mai bine

| cezy006 a răspuns (pentru MaiaMartinas):

In sfarsit s-a rezolvat big grin si chiar nu stiu ce s-a intamplat : acum cateva saptamani un prieten a iesit cu aia si a zis sa vin si eu... si s-au comportat frumos cu mine pe strada nu stiu de ce. Ci
udat nu?

| TheQuestionQuestionQuestion a răspuns (pentru MaiaMartinas):

Tu esti proasta femeie buna? Tu ai vazut ce a scris mai sus? Sa raspunda cu violenta, cu si mai mare violenta pentru tot ce iau facut

4 răspunsuri:
| vladvlad_5024 a răspuns:

Ba frate cauta si tu vreo 3-4 baieti si du-te si rupele botu in ei.Sau daca nu spune-le parintilor tai si ei pot rezolva.Sau mai este o varianta, ia-ti si tu un spray paralizant la 20 lei si cand vine ii dai.

| cezy006 a răspuns (pentru vladvlad_5024):

Nu am cum sa-mi fac prieteni pentru ca toti ma batjocoresc.Am incercat dar nimeni nu m-a ascultat...