| ravanoos a întrebat:

Salut.Am sims 3 si cand dau la instalare imi apare eroarea:

Error Code: -5006 : 0x8000ffff

Error Information:

>SetupNew\setup. cpp (630)

PAPP:

PVENDOR:Electronic Arts (http://www.TheSims3.com)

PGUID:C05D8CDB-417D-4335-A38C-A0659EDFD6B8

$15.0.0.498

@Windows XP Service Pack 3 (2600)

IE Version: 6.0.2900.5512

Imi spune ca trebuie sa opresc alte aplicatii.Am oprit tot dar tot nu mege.HELP!

4 răspunsuri:
| AlexandraRo88 a răspuns:

Nu stiu daca ai rezolvat problema, dar azi m-am confruntat si eu cu ea. Eu am dat de eroare cand am incercat sa dezinstalez jocul. Stersesem deja folderele unde s-a instalat. Numai in Control Panel aparea Sims 3. Am zis nu-i nimic. Instalez iar jocul. Nu ma lasa. Primeam acceasi eroare. Am cautat pe google tot felul de solutii. Nimic nu a mers. Cel putin am inteles ca eroarea apare pentru ca ceva de la sims nu s-a instalat corect sau in totalitate. Atunci m-am dus la un patch pe care il instalasem mai devreme. L-am instalat din nou. M-am mirat ca a functionat. Si apoi m-am dus in control panel si am reusit sa dezinstalez jocul si acum ma lasa sa-l instalez din nou. Patchul de care iti spun e un update din The Sims 3 - Razor1911 Final MAXSPEED. Ma bucur ca am reusit singura sa rezolv problema. In orice caz, sper sa-ti fie de folos raspunsul meu daca nu ai reusit deja sa instalezi jocul.

| AlexandraRo88 a răspuns:

Salut. Am citit mesajul tau. Din pacate nu ma lasa sa-ti raspund. Trimite-mi iar un mesaj cu o adresa de email la care sa te contactez. happy

| ravanoos explică (pentru AlexandraRo88):

Pai nu cred ca e nevoie happy ai putea sa imi raspunzi aici...la raspunsuri. happy

| AlexandraRo88 a răspuns:

Incearca sa downloadezi Sims 3 Razor1911 MAXSPEED. Acolo e un folder Final Version Patch. Aici nu poti sa dai raspunsuri folosind cuvinte ce au legatura cu pirateria. Asa ca nu ma lasa sa-ti spun de pe ce site am luat jocul. Instaleaza patchul din acel folder. Apoi incearca sa dezinstalezi/instalezi jocul. Daca nu merge trebuie sa fie alt patch pe care l-ai instalat.