| cristi995 a întrebat:

Am spart un geam de sticla la școală cam de jumătate de metru \ patrat de modă veche la școală, iar directoarea m-a pus să îl plătesc! Cam cât m ar costa si cum aflu dimensiunile exacte?

1 răspuns:
| florinflorescu a răspuns:

Salut, se mai intamla si din astea. masoara ochiul geamului, adica rama unde sta sticla, sau interiorul ramei. apoi vezi cat mai este pe interiorul ramei. daca nu te descurci apealeaza la un barbat adult, gen paznic, maistru sau profesor de tehnologie daca ai. sau in ultimul caz cere-i ajutorul tatalui tau, presupun ca nu ai vrea sa afle. dar poti sa ii explici ce s-a intamplat, asta este. fapta e deja consumata, data viitoare poti fi mai atent.
daca e de jumate de metru pe jumate de metru vreo 20-30lei, depinde de cel care iti taie sticla. succes.