| anonim_4396 a întrebat:

As avea o intrebare despre dentist... ultima data cand am fost la dentist a fost acum 4-5 ani din cauza unor carii, iar acum am niste dureri, si as vrea sa ma duc sa mi le plombez, dar imi este cam frica, si un prieten zicea ca acum nu mai e cu chestii dinalea dureroase care se rotesc... a spus ca acum e cu laser si ca nu simti nimic! e adevarat?

2 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Si mie imi este frica de dentist.Nu am fost decat cand eram mica si acum nu ma duc nici de-a dracu`laughing

| Eu4EverX a răspuns:

Sincer si mie imi este frica de dentist mai ceva ca de dracustraight face

Dar daca trebuie sa mergem mai bine mergem si scapam, stiu ca nu iti pot lua frica dar eu de cate ori merg ii cer sa imi faca o injectie in gingie ( nu doare deloc) si dupa aceea nu mai simt absolut nimic, dupa cateva ore trece efectul anesteziei si nu te doarehappy

Fa-ti curaj si mergi, o sa fie binehappy

Succes!