| ciprian670 a întrebat:

As dori sa ma ajutati si pe mine cu un program de invatare sau niste sfaturi ceva in care sa-mi ziceci cum pot invata si memora mai eficient lectile pentru scoala.(dau funda celui mai eficient raspuns)
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Pai daca ai ore dimineata :
Cand vii mananci, te schimbi, stai o ora si dormi iar apoi citesti intai bine lectiile la toate obiectele si le inveti, si abia apoi scrii temele.
Daca ai dupa-amiaza, trebuie sa te trezesti cel tarziu la 7, bei o cafea sau ce vrei tu, mananci putin si inveti, scrii. Seara ar fi bine sa inveti si sa incepi sa scrii iar dimineata continui.

Iti recomand sa nu te culci mai tarziu de 22 cel tarziu asta, pentru ca somnul cel mai odihnitor e intre orele 22-ora 00. Cand inveti sau faci teme, le faci singur in camera, concentrat, fara tv, muzica, calculator etc.

Sunt bune si acele suplimente memo plus.

Succes; spor la invatat!

| ciprian670 explică (pentru AnonimaOk):

La ceva de genu asta ma gandeam si eu dar am vrut sa vad si alte ideii

3 răspunsuri:
| dmady a răspuns:

Memo-plus si vitamina D si A si/sau vitamina E

| tuddoor a răspuns:

Daca ai de invatat teorie mai bine iinveti in pauza dinainte de ora pentru. ca omul are o memorie temporara care tine cam 30 de min. am incercat si eu mai demult la examenu din a 8-a si a mers de minune. funda?