| cretzu_4042 a întrebat:

As vrea sa ma inscriu la facultatea de Biologie, imi puteti spune ce avantaje sunt aici, sau daca este mai bine sa dau la Biochimie din cadrul aceleiasi facultati. In viitor as vrea sa ma fac laborant.pls astept rasp. voastre.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

N-ai prea multe sanse numai cu 3 ani de biologie--- sansele cresc daca te specializezi "pe felie":spre exemplu, un master ( chiar doua, nu strica!) in genetica, microbiologie si biotehnologie sau unul in biochimie si biologie celulara. Dupa master, sudiile doctorale te-ar avantaja si mai mult in competitia de pe piata muncii. Numai bine!