| deeea_2007 a întrebat:

Salut, as vrea sa ma sfatuiti si pe mine intr-o problema.
Imi place de un baiat care este de acceasi varsta cu mine 17 ani, am fost colegi in generala, insa la liceu am ales profiluri diferite.Atunci,cand ma vede se vede ca este emotionat, ma priveste cu accea privire, ii stralucesc ochii, uneori cand ma vede din indepartare si vede ca ma uit la el, isi schimba privirea. imi place de el inca din clasele mici, dar acum nu stiu ce sa ma cred, pentru ca eu consider ca are o anumita simpatie pentru o colega de a lui, cu care sunt si eu prietena. Ea nu stie ca mie imi place de el, dar mai mereu imi poveste ca el se poarte foarte frumos cu ea,. ca vb mult pe mess cu ea, ca ii mai face complimente. Ei nu ii place de el, adica spune ca ea il vede ca pe un foarte bun prieten, si atat.Tocmai de asta voiam niste sfaturi, dc poate iubi 2 fete in acelasi timp.Simt intr-un fel in sinea mea ca ma place. dar e si timid ca si mine de altfel, sa fie asta un motiv pentru care nu face nimic pentru asta, sau. faptul ca ii place de ea.Stiu sigur ca in generala i-a placut de mine, dar acum nu stiu ce sa zic.As vrea nsite sfaturi.

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai mai bine vorbesti cu prietena ta si ii spui ca il placi, poate iti pune o vorba buna big grin.De iubit doua fete nu cred ca se poate, dar de nehotarare am mai auzit.

| HBK a răspuns:

Asa poate ai tu impresia ca iubeste doua fete in acelasi timp, dar inima lui este doar la una singura.Indiferent de prietenia ta cu cealalta fata, el deja a facut o alegere si dintr-un anume motiv, e gresita, acelei fete nu ii place de el.Acum,tu ce vina ai, ca el nu s-a orientat bine. Vorbeste cu fata aceea, sa stie si intr-un fel sa se "dea la o parte", tu sa ai un culoar mai liber catre baiat.

| deeea_2007 explică:

Referitor la raspunsul lui HBK, hmmm. m-am consultat si cu alte prietene de ale mele, le-am explicat situatia, iar ele crd ca nu ii place de ea, ca se poarta frumos cu ea, din simplu fapul ca sunt foarte buni prieteni.atunci de ce ar mai face anumite chestii fata de mine:atunci cand ma vede devine agitat, se inroseste, ma saluta asa frumos, cu strlucirea aceea in ochii.