| SexyGirsl a întrebat:

Salut.As vrea sa stiu ce semnifica numele meu Aurica.Si daca exista zine?

3 răspunsuri:
| gaabry33la a răspuns:

Numele Aurica in limba latina inseamna zori / rasarit, altceva nu stiu happy

| Jackie1Skipper a răspuns:

Catare nici eu nu stiu daca exista zine.Dar eu cred mai mult ca nu exista.De ce? Ca ele apar in povesti si nimeni nu poate sa faca magie.Numele tau provine de la Aurora.Inseamna "zori de zi" in latina. Aurora era zeita romana a diminetii. Este un nume care a fost utilizat ocazional incepand cu perioada Renasterii.