| WeedForever a întrebat:

Salut, as vrea sa va intrebare ceva. Mi-as dori sa imi gasesc si eu un prieten/prietena adevarat/adevarata cu care sa imprtasesc tot si cu care sa ma distrez. Mi-ai putea da niste sfaturi? Cum sa-mi fac un/o asemenea prieten/prietena? Trebuie sa subliniez ca sunt cam timida si ca ma lupt si cu aceasta problema, asa ca daca mi-ati putea spune si cum sa fiu mai indrazneata mi-ati face o mare favoare! Dau funda raspunsurilor de mare ajutor! happy

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Cred că și tu ști că, prietenii adevărați nu se găsesc la fiecare colțișor de stradă. Pentru ați face prieteni, având în vedere că ești timidă, trebuie să stai mai mult pe lângă prietenele tale de la școală sau de la bloc, iar ele o să-ți facă cunoștință cu prietenii lor și tot așa mai departe, însă... ai mare grijă cu cine te împrietenești, nu cumva mai apoi, să-ți dai seama cu adevărat ce greșală ai făcut.

8 răspunsuri:
| motolo9ve a răspuns:

Pur si simplu socializeaza si fate observata intr-un fel bun

| iKivy a răspuns:

Fa-ti o pagina de facebook. acolo vei descoperi oameni deosebiti happy

| WeedForever explică (pentru iKivy):

Pai am o pagina de facebook si vreo 500 de prieteni dar nu cunosc pe nimeni prea bine...

| Superstar112 a răspuns:

Pentru inceput pot sa-ti dau o cerere de prietenie aici!

| cranian0000 a răspuns:

Ce zici de mine?happy

| WeedForever explică (pentru cranian0000):

Cred ca ai putea fi OK...winking