| x2gk9r a întrebat:

Salut...as vrea un sfat.
De ceva timp ma simt asa prea retras si singur mai ales daca sunt intre mai multe persoane ma ia anxietate fara motiv sau cand avem ceva sedinta intre noi colegii sunt foarte retras de ceva timp, nu am fost asa...asta e prima data.
Cauze?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Te asigur ca absolut toti oamenii trec prin astfel de stari.Nu poti spune ca cineva e 100% introvertit sau extrovertit, ci apar mereu fluctuatii in starea fiecaruia in functie de context si situatie.Asteapta un timp si vezi cum decurg lucrurile.De exemplu multe persoane simt ca tine cand incepe sezonul rece cu zile tot mai scurte si soare putin. Daca simti ca te afecteaza negativ si se intinde starea pe o perioada mai lunga, poti lua in considerare sa apelezi la un psiholog, sa iti mai clairifici putin sentimentele prin care treci.Bafta.