| x2gk9r a întrebat:

Salut! As vrea un sfat.
Sunt clasa a9a ai am avut asteptari faine dar din pacate nu sunt(
Cand sa inceput scoala 3 saptamani ne-am inteles toti am iesit afara impreuna a fost minunat...
Si dupa o saptamana totul a fost naspa a inceput sa se certe sa se bata chiar, eu ma inteleg cu colegii nu am treaba dar este una ce o fost cu noi in generala si este atat de rea!
Atunci a inceput sa nu mai iesim, deja cateva persoane nu mai vin la scoala!
E super naspa sincer dimineata cand ma trezesc tot cu nervi.
Deja incepe sa se mute unii de la scoala asta.
Sincer am nervi zilnic!
Vreau un sfat?
Vreau sa fim toti civilizati!
Mai ales ca pauzele stau in clasa.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iata un motiv foarte serios sa te preocupe numai cartea si temele scolare!

| sierra1 a răspuns:

" x2gk9r : Sincer am nervii zilnic! Vreau un sfat?"

lăsând la o parte faptul că nu e clar de ce ai NERVII (cu 2 "i"), cred că e de bine să-ți vezi de școală. Tocmai ce spuneai că vrei să-ți fie colegii civilizați

| Musca88 a răspuns:

O sa fie mai ok in a 10-a

| DariaDark a răspuns:

Este o perioadă mai rea, este în regulă, toată lumea le are. Ca sfat, te-aș sfătui să "tragi pe dreapta" și să nu mai lași ca situația asta să te afecteze. Tocmai pentru ca ai avut așteptări ai rămas dezamăgită, acum analizează puțin lucrurile și lasă-le să se desfășoare, până la urmă va trece. În ceea ce privește starea de nervozitate pe care o ai, ieși din clasă, ia niște calmante, umblă cu alte persoane din alte clase (asta dacă ai posibilitatea), fă orice care te-ar putea distrage de la atmosfera aia.