| x2gk9r a întrebat:

Salut! As vrea sa cer un sfat.
Sunt clasa a9a si am avut asteptari mari ca sa fie fain dar din pacate nu prea este, ma inteleg bine cu colegii, dar unora nu le place unde s-au inscris si au spus ca vor sa se mute unii, se mai bat, se mai injura, e super naspa. Am avut asteptari mari, nu stiu ce sa zic toate clasele de 9 se inteleg numai a noastra este naspa si sunt seful clasei!
Diriga noastra este foarte foarte rea cu noi.
Ce sfaturi imi dati.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să accepți situația și să te adaptezi la ea.

| just4ubr2015 a răspuns:

Asa si trebuie sa fie o diriga sa bata la voi ca la fasole daca nu ascultati te duci la scoala nu la scoala vietii puneti mana pe carte si lasati prostiile

| x2gk9r explică (pentru just4ubr2015):

Eu invat cu mine se comporta civilizat cu ceilalti naspa...

| Ariana131 a răspuns:

E greu la început, nu tuturor ne au plăcut colegii din liceu, nici mie nu mi au plăcut toți, maxim câteva fete cu care vorbesc și acum. Diriginta este asa pentru ca sunteți mici acum, si vrea sa se impună. Lasa l pe omul acela care a zis ca asa trebuie sa fie o diriginta, sa bata la voi ca la fasole, el cred ca încă e în comunism, s-a mai schimbat lumea. O sa se schimbe totul, nu te gândi ca o sa fie la fel, poate câțiva o sa plece, alții o sa vina, diriginta oricum, dacă nu preda o materie importanta, o sa va lase ușor ușor. Asa a fost si dirigintele meu, este de istorie, si la fel in clasa a 9 a era rău, însă ușor ușor s-a schimbat. Mult succes, important e sa nu te stresezi pentru ca lucrurile se vor schimba și o sa fie mai ok