| onlyforme a întrebat:

Salut astazi am sa va prezint povestea mea foarte dar foarte neplacuta care suna cam asa:Sunt in clasa a 11 la un liceu de cartie parca ar fi amplasat intr-un ghetou, avem 2 jandarmii de la 7 pana la 1 cand terminam orele.Sunt un baiat la locul meu, slabut, de treaba, sociabil si asa mai departe. E in liceu cu mine un baiat( o bestie alcumva nu ii poti spune) cu un an mai mic ca mine mai bine definit face si box baiatu si se pare ca abuzeaza de putere. E mare zmeu deoarece e in elementu sau acolo bazat etc eu fac 5-10 minute pana acasa dar de la un timp am ajuns sa fac si 30 de minute doarece o sa aflati.Merem vine la mine in clasa zi de zi dar zi de zi ma controleaza la buzunare, ma intreaba ce telefon am cati bani am, da cu pumnu in mine ba imi mai da o palma.Vine la mine acasa ma cauta auzi doamne ce TPU pe el astazi imi spunea ca vine sa ii dau aia'; 10 lei" da cu ce TPU frate am vreo datorie la el ceva? Mereu trebuie sa ocolesc ogramada pana ajung acasa pentru a nu ma intalni cu el, cand ma vede si de la 1km daca ma vede tipa cica sa vin la el eu unu nu il bag in seama dar daca vede ca nu il bag alearga pana la mine, in fine abuzeaza de putere destul cand se inalneste cu alti ba da in ei ba ii controleaza dar vad ca a facut o pasiune imensa cu mine am ajuns sa nu imi mai iau telu cu mine, bani cu mine obiecte de valoare ma ingrozeste pur si simplu nu mai suport sunt ca o jucarie cand vine la mine in clasa tipa sa ma duc la el daca nu imi da 2 palme sau ma ia la bataie noroc cu fetele ca intervin pentru mine deci in tot liceu nu e unu care sa nu ma respecte dar sa gasit acest infect sa ma persecute.Am nevoie de niste sfaturi ce pot face? Daca le zic parintilor tata o sa il bata si nu vreau sa se ajunga la asa ceva, daca vorbesc cu veri mei tot asa se intampla dupa aia imi iau rau la scoala bataie si nu vreau nu sunt un adept al violentei incerc pe cat pot sa o evit.Deci pur si simplu imi vine sa sau cutitu si sa merg sa il fac salam sa ies cu o bata cand vine la mine la usa si sa il omor acolo nu stiu ce sa fac vreau niste solutii rapid pana nu ajung sa fac ceva grav.Pe parinti nu prea vreau sa ii implic sau pe altcineva deci ce pot face? Multmesc pentru intelegere astept raspunsuriwinking
Imi cer scuze daca am greseli de ortografie dar tastatura lasa de dorit si nu prea am timp sa le corectezwinking

Răspuns Câştigător
| lup619 a răspuns:

Dupa cum vad esti un baiat care sta in banca lui.Te sfatuiesc sa iesi din ea, sa te mai dai si tu mare si tare pentru ca el de asta se ia de tine. Si inca ceva daca chiar nu vrei sai implici pe parinti [ te sfatuiesc sai anunti ] dai si tu in el dar mai antreneazate si tu acasa cu exerciti de aparare, cauta pe net schieme de auto-aparare fai ceva nu sta asa. Chiar nu e bine sa nu-i anunti pe parinti.Ei bine sper ca ti-am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
| onlyforme explică:

Ce sa caut la directoare? Sa merg degeaba mai bine ma lipsesc si oricum daca e sa dau in el mai rau imi fac ca de acolo nu mai plec fara sa imi iau o bataie zdravana si eu sunt un fricos nu o sa am curaju asta sa ripostez da si maine imi cere 10 lei asa ca e el smecher nu ii dau nimic ii zic in fata da ce mi-ai dat tu cumva ceva de trebuie sa iti dau eu asa pe gratis? si pun pariu 100% ca da in mine.

| onlyforme explică:

Gata s-a rezolvat treaba l-am prins cu niste baieti care avea boala pe el si l-am cotonogit bine cel putin 2 saptamani de spitalizare are nevoiehappy

| JustifyBad a răspuns (pentru onlyforme):

Merit si eu ceva, nu?

| JustifyBad a răspuns:

In primul rand "Salut!"Se pare ca tu ai o problema care este des intalnita in scolile din Romania, adica violenta.Acuma,faza e ca nu o sa prea poti sa rezolvi pe cale amiabila si pe genul de oamnei,daca se pot numi asa,nu-i intereseaza nici scaderea notei la purtare sau alte atitudini care sunt luate de conducerea liceului respective.
Daca ai tolera putin violenta,sa va adunati mai multi,dupa fortele lui,sa-i trageti una buna pana se satura de bataie,majoritatea persoanelor ca el sunt la genul:tari in gura, ia o palma, plange.numai vorbele-s de ei.
Alta rezolvare ar fi sa-l dai "pe mana" politiei care nu cred ca o sa se intereseze asa tare ca doar,nah, STATUL ROMAN.
Daca te-ai pune in locul lui, prima varianta ar fi mai buna.
Bft!

| wowemy a răspuns:

Pai cum te pot ajuta? du-te ma si u il spui la director eu asa am facut cand se lua unu de minewinking sau vb cu el dc nu te lasa inpace poate ca iai facut cv k?

| Deiaaaaa a răspuns:

Deci...frate asa mi se intampla sh mie anul trecut. Da'l draq pur sh simplu incearca sa te prefaci ca nu-l vezi sh daca fuge dupa tine sh incearca sa iti dea o palma fugi pur sh simplu...doara ce pnm poate satsi facastraight face