| Mxt_Cristi_1996 a întrebat:

Astazi eram prin baie si am vazut bigul pe chiuveta si am zis sa ma joc cu el...(nu il mai folosisem) si eu avand 14 ani...mi-a dat puful la mustata, si eu prost ce ma gandesc..."hai sa dau sa va daca taie asa rau"...si cand ma uit(aam dat doar jn partea dreapta) vad ca ma inteapa si sunt firele dure...eu sunt blond si stiu ca daca te razi iti creste mustata neagra si dura...mie nu imi place asta deoarece eu sunt blond...mustata neagra...nu arata bine, si nu vreau sa stau cu grija ca trebuie sa ma rad mereu...

Asa ca vreau sa imi da ti niste sfaturi pentru a nu creste mustata asa de rau in partea in care am ra s o drcat in partea in care nu am ra s o...sau cum as putea sa "trec cu vederea" peste acest incident... oate se va observa?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

N-avem ce sfaturi sa-ti dam, nu putem sa-ti punem mustata la loc. Totusi, sa stii ca nu e chiar asa cum cred majoritatea. Nu-ti creste chiar asa de neagra si aspra dupa ce te-ai ras cu bigul. Am un prieten care are mustata blonda de cand il stiu. Si eu o aveam la fel cand eram de varsta ta, apoi a inceput sa-si schimbe culoarea. Depinde de fiecare. Pe langa asta, sa stii ca la maturitate cam va trebui sa te razi daca nu zilnic, macar o data la 2-3 zile. Pe langa toate astea, nu mai folosi bigul altcuiva, nici macar al unui membru al familiei.

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

Poate, o data cu inaintarea in varsta o sa ti se schimbe culoarea.