| titza a întrebat:

Ati auzit de schimbare la bacalaoreat? Am auzit ca vor sa scoata subiecul 2 la romana, ceea ce mi-ar parea rau sa se intample pentru ca subiectul 2 nu mi se pare ceva greu. Voi ce stiti? Am fost informat gresit?

Răspuns Câştigător
| AlexSer a răspuns:

Da, ai fost informat/informata gresit big grin.Pana anul asta iti dadea sa comentezi un anumit citat, dar din cauza ca multi nu intelegeau citatul ala, sau comentau tot altceva(total pe langa subiect ) au hotarat ca de anul asta sa te puna sa faci un eseu argumentativ. Exemplu de subiect: "Scrie un text de tip argumentativ despre importanta lecturii".

| titza explică (pentru AlexSer):

Multumesc foarte mult pentru ca mai luminat laughing

2 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Wow...si ma intreban de ce nu luati bacu. Nici macar sa scrieti nu stiti. BACALAUREAT.