| anonim_4396 a întrebat:

Avand in vedere toate protestele si nemultumirile parintilor si a elevilor in legatura cu subiectele de la evaluarea nationala la romana de anul asta, credeti ca la contestatiile de la romana profesorii vor fi mai indulgeti?

Răspuns Câştigător
| NietzscheDesteptSiNarcisistSunt a răspuns:

Buna! Depinde foarte mult de continutul lucrarii tale! Daca de exemplu la prima corectare profesorul care ti-a citit lucrarea era sictirit pana peste cap e clar ca a corectat la sange lucrarea fara sa-i pese de fapt de continutul acesteia; dar daca lucrarea a fost evaluata corect e clar din nou ca daca vei depune contestatie nu vei avea parte de prea multa indulgenta... Deci, in concluzie depune contestatia doar daca esti FERM convins ca nu ai fost punctat dupa cum meritai si exclude verianta cu indulgenta.
Sper ca ti-am fost de ajutor in elucidarea problemei!
Succes pe mai departe!