| Bisbiavatar12 a întrebat:

Avand in vedere ca pe 19 si 21 este Evaluarea Nationala, as dori sa va cer parerea despre cum credeti ca vor arata subiectele de anul asta. Dau Funda pentru raspunsuri mai complexe si argumentate happy

2 răspunsuri:
| thesnake02 a răspuns:

Cred ca la română va pica ori sa argumentam ca un text este o fabula ori ca e un basm. M-As aștepta și la exprimarea opiniei despre semnificatiile unui text epic, în orice caz, eu zic 50% epic 30% dramatic 20% liric. Iar la a doua compunere sper la o întâmplare. Sa avem baftă!

| Bisbiavatar12 explică (pentru thesnake02):

Putin probabil fabula (mai putin probabil basm), avand in vedere ca nu s-a dat in ultimii ani, iar la sesiunea speciala a fost din nou gen liric. Cat despre semnificatia mesajului unui text epic... Nu cred, maxim titlu
Cu toate acestea spuse, bafta si tie frate!