| Anonim52663 a întrebat:

Azi am trecut printr-o peripetie ca sa zic asa. Am urcat in tramvai fara sa compostez biletul, la un moment dat se ridica un nene si vine la noi sa ne ceara biletele. I-am spus ca nu il am,i-am spus cum ma cheama, a scris ceva pe o foaie,apoi ne-a cerut buletinele. Un coleg i l-a dat iar eu i-am spus ca nu il am desi il aveam, mi-a cerut si carnetul iar eu i-am spus ca nu il am nici pe ala. Mi-a zis sa cobor la prima statie in timp ce mai controla bilete. Cand a ajuns in statie,cum s-au deschis usile eu am si rupt-o la fuga,nu m-am mai uitat in urma deloc, am fugit o bucata buna de timp iar la un moment dat m-am intalnit cu colegii mei. Ei au platit amenda ( nu le-a dat nicio chitanta ) dar cica a zis ca pentru fuga amenda e 200, asa e? Adica i-am dat doar numele si daca e sa vina amenda, atat e?

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cineva a vrut sa rada de tine laughing, nu are de unde sa stie unde stai chiar daca i-ai dat numele. Nu ai sa primesti nici o amenda stai linistit