| BlueScreen a întrebat:

Salut, azi mi-am luat un Samsung galaxy gio. cum pot sa imi activez netul? big grin

4 răspunsuri:
| bosshori a răspuns:

Pai in primul rand iti trebuie sa ai de la retea net, daca ai abonament cu net sau prepay ar trebui sa-ti mearga, daca ai si nu-ti merge atunci intra in settings-wireless networks si dai la mobile networking si este o casuta de bifat sau mai simplu cauta pe android market DATA ON-OFF.

| BlueScreen explică (pentru bosshori):

Poti sa imi mai explici odata concret? ca nu reusesc. am routher langa mine. intru in setari -> wi-fi. dau conectare pe routherul de langa mine si nu se conecteaza.

| bosshori a răspuns (pentru BlueScreen):

Inseamna ca ii de la router

| BlueScreen explică (pentru bosshori):

Da. este de la router. ce pot sa ii fac ca sa imi mearga? laughing