| vikirikimiki08 a întrebat:

când un baiat sta cu o fata 6 luni fara sa faca sex ce concluzii as putea sa iau?

Răspuns Câştigător
| Printesa10TM a răspuns:

Ca tine mult la tine si poate nu vrea sa te grabeasca mai ales daca nu ati vorbit despre asta.

8 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Ca e prea prost! auzi sa stea 6 luni fara sa faca sex cu o fata... ce bou!

| AFR81 a răspuns:

Ca nu s-au simtit inca pregatiti sa faca pasul asta...

| RAY a răspuns:

Ca poate crede ca tu nu vrei sex cine stie

| corbulalbrosu a răspuns:

Ca nu ai fost suficient de expresiva in actiunile sau exprimarea ta in a-i da de inteles ca iti doresti de fapt sa-ti incepi viata sexuala cu el. Sau ca el este inca mult prea imatur, lipsit de experienta sexuala si din acest motiv se teme sa nu greseasca si atunci considera ca este mai bine/indicat sa se abtina. Incearca sa iei tu initiativa pentru a-i schimba atitudinea lui in aceasta privinta si bineinteles ca vei obtine ceea ce doresti in cazul in care nu este.....impotent. Succes!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu inteleg de ce mai sunteti impreuna daca te gandesti la faptul ca el este un fustangiu care vrea doar sa ti-o traga, iar apoi sa te paraseasca.
Omul a stat cu tine 6 luni, fara sa te atinga, e barbat, iar barbatii au nevoie de placeri carnale mai mult decat femeile. Nu a stat cu tine de complezenta, a stat pentru ca te iubeste si a asteptat momentul in care te vei simti pregatita, asta dovedeste ca e un baiat bun. Probabil isi doreste sa te atinga, sa te iubeasca ca un barbat, asa cum se face intr-o relatie normala.
Pana tragi tu concluzii, se va gasi alta care sa ii ofere ceea ce tu nu vrei sa-i dai, pentru ca nu ai incredere in tine.

| vikirikimiki08 explică (pentru DarkOrbitMoon):

Multumesc pentru raspuns

| seth2016 a răspuns:

Niciuna. Statistic cele mai multe cupluri de adolescenti din RO isi incep viata sexuala dupa 6 luni.

Lasa rolurile traditionale la o parte. Suntem in 2016 asa ca poti sa incepi sa discuti despre asta cu el. I-a initiativa. Dupa 6 luni poti pune dirty questions, gen "te-a vazut cineva dezbracat?" sau "dormi dezbracat?", "cum ti-ar place sa faci sex?" Vezi daca se inroseste pana in varful urechilor happy.

| Yasmin875 a răspuns:

Daca fata este prea mica sau prea rusinoasa este ok.