| GumitzaDePepene a întrebat:

~
Ce exercitii as putea face pentru a ma inalta cel putin 20 de centimetri?
Cam asa intr-un an, daca nu si mai rapid! Funda!
Apropo:Imi puteti ce exercitii as putea face pentru a slabi in zona abdomenului, si a soldurilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt exercitii.Eu stiu de la dna de sport ca spunea la cativa elevi si asa a fost.Ca sa te inalti trebuie sa stai agatat/a cu capul in jos, si te vei inalta destul de repede, dar sa nu uitam ca cel mai mult cresti in somn, asa ca trebuie sa dormi mai mult.Eu sunt mai somnoros de fire si la 14 ani am 1.76.Pentru a slabi trebuie clar abdomene si cel mai bun exercitiu, alergatul. Sper ca ti-am fost de folos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stai agatat cu capul in jos? cat de cretin sa fi sa crezi asa ceva laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa este fraiere, am vazut la dna de sport.Ii punea pe pitici sa stea acasa cu capul in jos in fiecare zi si s-a vazut diferente.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prost daca te iei dupa "dna de sport", care are o facultate de 2 ani facuta, orice tampit poate deveni profesor de sport.

Mai citeste o carte de anatomie si comenteaza apoi.

Ce diferente, inaltimea e determinata GENTIC, prin exercitii nu faci mare lucru, diferentele alea s-ar fi vazut si daca nu faceau asta.

Eu cred ca profesoara aia ar trebui concediata, e o tampita.

Cunosc oameni care au ajuns la 1.90 fara niciun fel de exercitii, ce e asa greu sa gandesti.

Copil mic, ce sa-i ceri

4 răspunsuri:
| PainT a răspuns:

Alergare zilnic cel putin 5 km, asta e cam pentru intreg corpul.

In zona abdomenului faci abdomene, flotari, tractiuni, sala si vezi tu.

Pentru a te inalta ar trebui sa faci niste sporturi gen baschet etc.

Dar inaltimea vine de obicei de la sine, nu prea tine de exercitii fizice sau ceva.

Funda?