| TupacShakur a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez ca sa am un serviciu in IT in domeniul hardware?
Mentionez ca acum sunt la liceu in clasa a 9-a profil Mate-Info
Multumesc

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Calculatoare. Nu Tehnologia Informaţie sau Informatică. Eventual Automatică, deşi noh, aia se ocupă cu altceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sectia de Calculatoare de la Automatica si Calculatoare. Nu as vrea sa te dezamagesc dar piata hardware in Romania e slaba tare. sunt putine firme care faca lucruri serioase si alea ii aleg pe cei mai buni