| Dydeeady a întrebat:

Salut.Ce pot face ca tata sa.mi accepte stilul si muzica? Se i-a mereu de freza mea,am breton intr.o parte si am mai avut dar atunci nu zicea nimic de ea, si intr.adevar muzica mea e putin mai "nebuna" sa zic asa dar versurile sunt lectii de viata nu ca versurile din cantecele lui Justin Bieber sau Nikki Minaj in care doar injura si vorbesc despre prostii...in melodiile pe care le ascult eu nu se gaseste nici macar un cuvant urat sau o injuratura...Nu stiu ce sa fac...Nu vreau sa ma ascund de el... Vreau doar sa.mi accepte stilul de viata...Stiu ca imi vrea binele dar este foarte exigent...pana si prietenii mei spun ca este mult prea exigent.Raspunsul care ma va ajuta va primi o funda!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că suntem la fel, doar că mie nu-mi pasă dacă îi convine sau nu lu' tata că am breton şi că ascult rock. Mă mai întreabă uneori "tot muzică de draci?" şi mă mai pune să-mi dau părul din ochi, dar în rest nimic.
Şi nu înţeleg, ce-ţi face de nu îţi acceptă de ce zici tu acolo?
Este doar o freză şi nişte muzică cuminte, nimic anormal.

| Dydeeady explică (pentru anonim_4396):

Pai eu dac nu ascult ce zice tatal meu ma pedepseste...deja noaptea trebuie sa imi las telefonul in sufragerie, sa nu ma uit pe youtube (tot ma uit orice ar zice) nu am voie instagram(tot am), facebook, jocuri cu chat, whatsapp+ ca vrea sa se uite in telefonul meu mereu dar i.am pus parola.Si cand eram mica faceam toate astea si nu imi zicea nimic...nu stiu ce are cu mine sau ce a patit.

| Dydeeady explică (pentru Dydeeady):

Daca*

| Annnnnie a răspuns:

Buna~ Sincer, părinții pot fi uneori exigenti când este vorba de stiluri pe care le consideră nocive sau nu le înțeleg. Sigur are dreptate în felul lui și singurul sfat pe care ti-l poate da cineva in mediul virtual este să vorbești calm cu tatăl tău și să îi explici de ce iti place acest stil de muzică/viață. (cu argumente). Dacă se poate să faci asta, bineînțeles. Atâta timp cât încerci să îi explici și nu îi impui sa iti accepte stilul, sigur vă veti intelege. Acum depinde care este relația dintre voi.

Sper să reușești să te înțelegi cu tatăl tău și încearcă să nu te certi cu el, sigur va intelege ca treci prin mai multe schimbări in perioada asta.

Ce muzică asculți? big grin

| Dydeeady explică (pentru Annnnnie):

Rock...Trupele mele favorite sunt Black Veil Brides si Bring Me The Horizon.Si am incercat sa ii vorbesc cu calm si sa ii explic dar nu vrea sa inteleaga ...este foarte orgolios si trebuie sa aiba mereu dreptate.Imi tot baga Queen si AC DC dar vreau sa inteleaga ca muzica se schimba, fiecare om asculta genul lui de muzica preferat si ca nimeni nu e perfect.

| Dydeeady explică (pentru Dydeeady):

Black Veil Brides si Sleeping With Sirens sunt trupele mele favorite printre care mai ascult si BMTH*