| vinhod a întrebat:

cine a auzit despre Acai Berry? ei bine daca exista cineva care citeste acest articol si stie ce este acai berry si poate la si folosit atunci ar fi grozav. ma tenteaza foarte mult...mai ales ca e vara si. stiti voi plaja, tricouri, maieuri... deci acai berry chiar functioneaza? am citit mult despre asta si multi zic ca da.dar parerea ta conteaza +

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acai palmier (portugheză: [a ˌ SAI] ( asculta )) (Euterpe oleracea) este o specie de palmier din genul Euterpe cultivate pentru fructele lor şi superioare inimile de palmier. Numele său vine de la portughez adaptarea Tupian cuvântului ïwaca'i, "[fructe care] strigă sau expulzează de apă". Cererea globală de fructe a extins rapid în ultimii ani, şi acai este acum cultivată în acest scop, în primul rând. Strâns legate de specii de Euterpe edulis (juçara) este acum folosit în principal pentru inimile de palmier. [ necesită citare ]

Opt specii sunt native Centrală şi America de Sud, din Belize spre sud la Brazilia şi Peru, în creştere în special în mlaştini şi lunci. Acai palmele sunt palmele înalte, subţiri de creştere la 15-30 de metri, cu penat frunze de până la 3 metri lungime.
Sursa: http://translate.google.ro/....../translate

| vinhod explică (pentru anonim_4396):

Ma referaem la acai berry acele pastile de slabit...

| anonim_4396 a răspuns (pentru vinhod):

Da,sunt de slabit.

| Marius1985 a răspuns:

Eu le-am folosit pe astea: http://track.acaiberry900.ro/product/AcaiBerry-900/?pid=129&uid=1419
nu stiu daca sunt aceleasi de care vorbesti tu. la mine au mers foarte bine, alatrui de sport si dieta. nu ma asteptat dar am dat jos 7 kg intr-o luna jumatate, cam asa. ca si efect direct simtit, transpiram mai mult. cica ar fi si sanatos, anticancerigen si altele, dar pe mine m-a interesat doar pentru slabit.