| Muraaa a întrebat:

Cine ma poate ajuta, sau imi poate spune cum sa scap de timiditate? In preajma grupului nu sunt asa. Sunt o persoana foarte deschisa si glumeata. Ii fac pe toti sa se simta bine si imi place sa-i vad zambind. Dar aceasta ``timiditate`` apare brusc cand vine vorba de a cunoaste o fata. Pe mess sau pe fb nu sunt asa. De fapt toata lumea are mai mult tupeu pe internet. Am cunoscut de curand o fata..defapt eu am vrut sa o cunosc, si in afara faptului ca stau cu ea..nu am tupeu sa fac nimic. Am mai avut relatii..si sunt asa pana in faza in care ajung sa fiu cu respetiva fata. Deci va rog, dati-mi un sfat. Cum pot scapa de aceasta timiditate?

2 răspunsuri:
| nowar a răspuns:

Si eu sunt foarte glumeata in preajma grupului, dar cand vine vorba de persoane noi imi este mai greu sa leg o conversatie la inceput dar pe parcurs ma obisnuiesc.Eu cred ca e ceva normal prin ceea ce treci tu si poate in unele cazuri e mai bine sa fi asa...de ce nu te intalnesti cu fata repectiva 'face 2 face'? adica e cam greu sa cunosti o persoana pe internet, nu prea iti dai seama de multe lucruri in privinta ei. Sfatul meu e sa te gandesti ca nu ai motive sa ai aceasta timiditate dar cred ca e mai bine sa fi tu insuti decat sa incerci sa fi altfel si sa dai cu nuca in perete.happy

| andreeamihele a răspuns:

De timiditate nu se poate scapa atat de usor, poti scapa doar "exersand". Adica vorbind cu cat mai multe persoane diferite lucruri. Purtant discutii si discutii, iesind in locuri noi, e nevoie de timp.