| NubleReapper a întrebat:

Salut,credeti ca eu(mai firav asa si fara prea multa experienta in bataie)pot bate pe unu' mai mare si mai solid ca mine?

11 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Am citit ce ai scris si la celelalte comentarii. Daca nu vrei sa abordezi alta solutie decat bataia atunci incearca sa lovesti primul si cand lovesti, loveste in serie.Asta il va speria atat de tare incat sansele sa dea si el sunt foarte mici.Mai ales daca nu are pregatire.Nu sta lipit de el, nu incerca sa-l trantesti jos, aplica-i doar 3-4 lovituri de pumn in fata si da-te inapoi dupa.Sincer,iti sugerez sa faci asta cand nici macar nu se asteapta.Asta il va baga in sperieti rau de tot. Ocheste nasul si arcada. Evita sa aplici orice lovitura in barbie si ficat.Pentru ca scopul tau este sa-l sperii nu sa-l omori sau sa-l lasi fara limba si dinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca ai cursuri de karate(ca sa stii cum sa il iei) sau ai la activ lectii speciale de auto-aparare luate de la un profesionist in domeniu, politist, badyguard, paznic etc...

| NubleReapper explică (pentru anonim_4396):

Se pune daca ma uit la tutoriale de box/aparare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una e cand iei in realitate sfaturi reale si complete de la un profesionist si alta din tutoriale care pot fii sfaturi incomplete ba chiar gresite. Nu recomand online!

| alexwahl a răspuns:

Nu e bine sa te bati.

| NubleReapper explică (pentru alexwahl):

Da stiu, dar din cauza tipului nici nu mai pot merge la scoala si chiar trebuie sa isi invete lectia

| alexwahl a răspuns (pentru NubleReapper):

Pai tu nu ai parinti? Nu exista director la scoala?

| NubleReapper explică (pentru alexwahl):

Hei,am si eu o reputatie happy

| alexwahl a răspuns (pentru NubleReapper):

Crezi ca o sa castigi ceva, daca te iei cu el la trante?

| Anonim9114562123 a răspuns:

Numai animalele se bat, daca noi oamenii eram facuti sa ne batem, Dumnezeu nu ne dadea darul de a putea comunica intre noi. Succes!

| DoctorulManhattan a răspuns:

In primul rand bătaia inseamna utilizarea forței împotriva cuiva sau absorbirea ei. forta face parte din fizica, adică: f=m*A unde f e forta m e masa iar a e accelerația gravitationala. tinand cont de faptul că adversarul tau este mai solid, inseamna ca masa sa fizica este mai mare decat a ta. rezultă că intr-o luptă corp la corp de aproape, sansele tale sunt nule. ar trebui să menții o distanță relativ mare fata de el si sa fi mult mai rapid. foloseste lovituri rapide(chiar dacă nu atât de puternice) si orice ai face nu il lasa sa te prindă. viteza este singurul avantaj pe care l.ai putea folosi împotriva lui.
Te poti uita la videoclipuri lee yt si poti exersa acasa. cel mai important e să iti menții calmul pentru că frica iti va diminua atât puterea cat si reflexele.