| cHrissssmd a întrebat:

Salut.
Credeti-ma ca sunt la capatul puteriilor si nu mai stiu ce sa ma mai fac.
Astazi la ora 3 trebuia sa merg cu prietenii la fotbal fiind ultima zi de vacanta si am spus sa ne distram si noi.
Am mers in bucatarie sa ii spun mamei mele ca merg la 3 la fotbal si a inceut sa tipe ca "NU MERGI NICIUNDE" si "MAINE AI SCOALA DU-TE SI TE PREGATESTE"
Mereu face asa daca vreau sa vorbesc ceva cu ea ca 2 oamenii civiliati, ea incepe sa tipe la mine fara motiv.
Nu ma lasa sa merg nicaieri exceptand prin parcurii si acasa. Atat. Daca vreau sa merg de ex, sa imi cumpar ceva singur, nu ma lasa, ca zice ca (scuzati repetitia), nu te las si chestii de genu (tipand la mine)
Cand a aflat ca am iubita a spus (desigur urland la mine) "CE TU ESTI DE IUBITA LA VARSTA ASTA" (eu avand 16 ani).
Orice as' vrea sa vorbesc cu ea normal sau sa ii explic, incepe sa urle si sa urle... si. sa urle.
I-am spus ca nu mai pot suporta ca nu ma lasa sa merg undeva sau neincrederea asta fata de mine.
Si din nou a inceput sa urle "CE NU MAI SUPORTI, CE?".
Credeti-ma ca nu mai stiu ce sa fac, nu mai suport ce se intampla.
Ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic. Asa e ea si nu cred ca se va schimba vreodata. Cat despre iubita la 16 ani, serios? Mama ta nu prea e normala. Acum e frumos, la varsta asta. Fluturasi in stomac si prostii de genul. Dupa ce cresti dupa o varsta, nu mai simti prostiile astea.

| cHrissssmd explică (pentru anonim_4396):

Mama e genul comunist. Si da, stiu ca nu e normala (mai ales la cap).
Deabea astept sa fac 18 ani sa merg la facultate sa scap. Dar pana atunci stau si indur. Cam pe nedrept. Dar ce sa ma fac.

| cHrissssmd explică (pentru anonim_4396):

Si nu vreau sa enumar toate rahaturiile pe care le face. Atat spun, e capabila sa ma faca de rahat in fara colegiilor ei de lucru si in fata clientiilor. Am si patit asta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru cHrissssmd):

Hmm, naspa pentru tine. Dar cum ai zis, mai ai putin si scapi. Dar vezi sa nu dai dintr-o extrema in alta. Adica acum stai fara iubita fara nimic, nu te distrezi deloc si cand ajungi acolo ajungi ultimul ratat. Adica te culci cu cine apuci, te imbati mereu etc etc. Ai grija.

| cHrissssmd explică (pentru anonim_4396):

E nasol rau, nu stau fara iubita (ma vad cu ea foarte des). Cand o sa ajung acolo o sa am grija sa fie bine. Nu am spus ca nu ma distrez deloc, ma distrez, dar ar fi mai bine sa ma distrez fara grija ca trebuie sa stie cineva de mine in permanenta. Multumesc mult de raspunsurii! Numai bine iti doresc!