| EstiIncompetent a întrebat:

Cum pot sa o conving pe mama mea sa imi cumpere un telefon? Mai exact LG Nexus 4. Da stiu, fita. ma rog. chiar il vreau happy Pe 20 martie implinesc 14 ani, deci cam zilele astea as avea prilejul sa ii spun.

Am un telefon care oricum trebuie schimbat, si ea a fost de acord cu asta, dar nu stiu daca chiar ii convine sa-mi ia N4 la 2100 de lei.

La scoala ma descurc bine, am fost la toate olimpiadele care au fost (chiar azi am venit de la cea de la engleza unde m-am calificat pentru faza judeteanena). O sa merg la faza judeteana la franceza si engleza.

In clasa a 8-a pe primul semestru mi-a iesit media 10, acum nu am niciun 9...

La simulari m-am descurcat relativ bine: 9.30 la Romana si 8.30 la matematica, desi se poate mai bine.

Niste sfaturi daca se poate. Si nu faceti mistohappy

Macar in 12 rate fara dobanda.
Tin sa precizez ca bugetul familiei permite cumpararea unui astfel de device (macar in rate), dar cum sa o conving sa mi-l ia?

2 răspunsuri:
| Bombonyci_Lauriky_1996 a răspuns:

Ascult-o. ajut-o si intelege-o pe mama ta big grin big grin ea ar vrea sa ti-l ea... dar tata ce zice? big grin si spune-i cum e telefonul big grin
sper ca te-am ajutat big grin

| Paula012 a răspuns:

Incearca sa numeri avantajele telefonului, sa enumeri motivele pentru care-l meriti...si sunt ft. multe posibilitati.