| Elenika a întrebat:

daca 60 % conteaza nota de la bac de la mate si 40% conteaza media totala de bac, cum as putea sa imi calculez media de admitere?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Nu chiar, trebuia fara acel "/2" de la final, scuze. big grin Doar se aduna intre ele, si afli nota finala. De ce ai intrebat? Ti-a dat nota prea mica, nu? laughing

In final, asta-i formula: 0.6 x medieMate + 0.4 x medieBAC. big grin

4 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

(0.6 x medieBAC + 0.4 x medieAdmitere)/2

| Elenika explică (pentru miTzuliK93):

Esti sigur? laughing)

| Elenika explică (pentru miTzuliK93):

Ma gandeam eu... happy doar ca incurcasei si denumirile si m-ai derutat laughing). mersi frumos!

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Elenika):

Apropo de denumiri, da, de asta le-am si schimbat a doua oara. Sa cresti mare! tongue

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Elenika):

Nu chiar, trebuia fara acel "/2" de la final, scuze. big grin Doar se aduna intre ele, si afli nota finala. De ce ai intrebat? Ti-a dat nota prea mica, nu? laughing

In final, asta-i formula: 0.6 x medieMate + 0.4 x medieBAC. big grin