| Abdir92 a întrebat:

Salut! Daca am fumat doar o saptamana, in total vreo 300 de pufuri, iar acum ma las, cat imi va lua sa revina absolut tot la normal? Plus că am fumat o zi da o zi nu

7 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Eu zic ca în mai putin de un an o sa ai plămânii ca noi, 300 pufuri înseamnă cam 2, 3 pachete maxim de țigări fumate, deci nu este mult. Foarte buna decizie ai luat sa te lași, fumatul nu ajută la absolut nimic si doar iți mănâncă banii si sănătatea.

| Abdir92 explică (pentru Madaxo97):

Iar sansele de a face cancer sau infarct mai repede sunt imposibile nu?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Abdir92):

Exact. Imposibile. Si daca sa presupunem ca ai face la un moment dat cancer sau ceva, nu poți da vina pe țigări, este cantitate prea mică pentru a provoca vreo boală, nu te îngrijora

| Abdir92 explică (pentru Madaxo97):

Multumesc mult pentru aceste informatii

| Abdir92 explică (pentru Madaxo97):

Iar daca simt o mica senzatie că respir mai greu, in cat timp va disparea?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Abdir92):

Senzația ca respiri greu este unul din simptomele sevrajului, corpul cere acele substanțe din nou, fii puternic, nu ceda, primele săptămâni sunt mai grele apoi nu o sa mai simți nevoia, mai poți experimenta simptome de sevraj in acest timp, precum anxietate sau chiar atac de panica, tremurat, respirație grea, nu te speria, vei trece cu bine peste asta.

| Abdir92 explică (pentru Madaxo97):

Fara tine cred ca m as mai fi stresat o luna plus ca as mai facut si chelie happymultumesc mult.Doar voiam sa vad cum e sa fumezi si nu m-am gandit la efecte.