| Alexheheyrururrurururr a întrebat:

Salut!
Daca fac un transfer pentru clasa a-11a,contează media la engleza și matematica din clasa a-9a sa fie 7? Sau doar cea din clasa a-10a?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Conteaza toate mediile din clasele 9 si 10, ca doar te transferi cu foaia matricola completa si acolo trebuie sa ai toate mediile incheiate, iar media generala sa fie egala sau mai mare ca a ultimului intrat, la liceul unde doresti sa te transferi.
Transferurile se pot realiza numai la inceput de an scolar si numai daca intrunesti conditiile de transfer, exceptie afcdn doar cei care isi muta casa dintr-un judet in altul, in timpul anului scolar.

| dullcat a răspuns:

Buna.Astfel de informatii le afli concret de la secretariat, persoanele de acolo se ocupa cu transferul si cunosc datele exacte ale problemei, nu tpu.Succes.