| ReadyToHelp a întrebat:

Salut dati-mi va rog ceva idei. Vreau sa fac ceva bania ceasta vara dar nu stiu unde as putea sa gasesc un job in care as putea lucra chiarn daca sint adolescent. Accentuez ca nu traiesc la ora. Dati-mi ceva idei va rog ce as putea sa lucrez. Dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| gabrielgypps a răspuns:

Pai la sat ar fi putine optiuni. oricand se cauta oameni la sapa, adica prasit, la coasa, etc.
daca traiesti langa padure, mergi la cures de hribi care se vand pe bani buni sau fructe de padure. daca stai pe langa ape, aduna rame, si coropisnite, baga-le la pahar sau la cutie de margarina si scoti un ban. eu vand la magazin la mine rame la 1. 5 lei cutia, crescute tot de mine.sau mergi in orasul cel mai apropiat si vinzi la intrare in piata, ramele ori ce ai prin gradina, porumb pentru fiert, mere etc la gramajoara.
timp sa ai si vointa ca bani se pot face.

4 răspunsuri:
| ReadyToHelp explică:

Mersi eu nici nu vreau sa cistig mult pentru mine nu conteaza dar vreau sa lucrez ca sa nu stau degeaba toata vara

| Mihai03 a răspuns:

Cati ani ai? happy daca ai peste 16 ani ai sanse sa lucrezi ca si chelnerita, vanzatoare. daca ai mai putin nu ai sanse... poti incerca si ca copywriter sau sa imparti fluturasi... daca te pricepi la programare poti lucra in domeniu ca si junior programmer. Oricum un job serios nu ai sanse sa iti iei daca nu ai experienta si facultate happy

| Andree a răspuns:

Hey. poti sa fii abby-sitter. daca iti plac copii
poti sa imparti pliante la diferite magazine
poti sa fai cumparaturi oamenilor in varsta care iti dau bani
poti sa cureti scarile de bloc(nu e o rusine si eu am avut ideea asta)

| Elly007 a răspuns:

Ai putea imparti pliante. Un prieten de al meu a facut acest lucru dar sa stii ca nu castigi prea mult. ce castiga el imi dadea mie tata bani de cheltuiala laughing Depinde de cate pliante impartea. Oricum no sa gasesti ceva unde sa castigi prea mult :d.