| Illuminati2016 a întrebat:

De ce imi este frica sa dau de permis? Parca simt ca nici nu stiu ce trebuie sa fac cand merg prima data, am 19 ani iar un prieten de-al meu are 18 si a mers fara prea mari emotii, tin sa precizes ca sunt mai introvertit

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Nu-ţi este frică, ai doar o teamă interioară că nu ştii ce să faci când ajungi la volan. nu e greu, un amator care nu a mers în viaţa lui învaţă din primele zile ( depinde de persoană ), du-te cu încredere, instructorul are tot ce e nevoie în dreapta, dacă greşeşti nu e nici o problemă, aşa înveţi. şi fără emoţii, nu ai de ce.

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai nu stii ce inseamna introvertit sau ce? Te duci, iti explica ce si cum si dupa o sa inveti, nu e greu si n-are de ce sa-ti fie frica, iar dupa ce o sa fii sigur pe tine o sa scapi si de emotii.

| Iunix a răspuns:

Problema reală apare după ce ai luat permisu şi eşti la volan pe cont propriu. Aşa am făcut eu, din prima zi în care am luat maşina am şi atins-o puțin în gard.
Când eşti cu instructoru te doare-n bască, NU ai cum să loveşti maşina sau să faci vreun accident. Acolo dacă îți este frică poți să-ți pui mâinile la ochi şi nu vei fi un pericol în trafic.

| Illuminati2016 explică (pentru Iunix):

Nu imi este frica happy sunt neinfricat

| Ssssmokin a răspuns:

Si eu am inceput luna asta cu scoala. Momentan sunt la legistlatie, insa aceeasi teama o am si eu. Imi tot fac tot felul de scenarii in cap. Insa pana la urma de aceea ai instructor, sa te invete.