| divoz a întrebat:

Salut, de un timp in coace tot incerc sa fac tractiuni la bara fixa, sau flotari la paralele sau ceva in gen laughing, in fine eu cred ca nu am forta necesara pentru a duce la capat o tractiune, imi puteti spune ce exercitii sa fac pentru a avea mai multa forta in brate? S-au sa fac/iau ceva, credeti-ma nu mai suport sa nu pot sa fac niste amarate de tractiuni cu toate ca sunt cele mai importante exercitii straight face [funda]

5 răspunsuri:
| VanillaBear a răspuns:

Eu sincer iti recomand sa o iei incet si sa te ambitionezi pe parcurs.Nu poti sa iti obligi corpul sa faca ceva pentru care nu a fost antrenat corespunzator pentru o perioada de timp buna.
Eu zic sa incepi cu exercitii de incordare a muschilor in timp ce faci alte actiuni, dupa poti sa incepi cu semi-tractiuni. poti sa faci si niste jogging.si sa continui sa adaugi tipuri de exercitii pe masura ce te simti pregatit happy
Nu zic sa nu te chinui deloc pentru ca atunci nu ai mai face sport.laughing dar totul cu masura happy

Sper ca ti-am fost de ajutor

xoxo Vanilla

| adyy95 a răspuns:

Salut!
Uite si eu am inceput sa fac sala de cv timp aprox 2 saptamani la inceput puteam face max o tractiune acum pot face 10 si cu flotarile e la fel!
fa un efort financiar si ia-ti niste gantere de 5-10 kg si fa exercitii zilnic si mai ia-ti un suplimnet pentru masa cum ar fi creatian dar daca ai cv burta nu e prea bine ca aia face retentie de apa deci iti recomand un tonic naturist si un calciu + vit de iti intareste articulatiile si oasele!
ai mai putea sa-ti iei un flexor pentru muschii palmei si pentru antebrat ala til iei la 15 lei cel mai bun si faci si cu ala zilnic cat poti ca sa nu faci febra musculara!
persista si vei ajunge sa ai forta si masa musculara cum trebuie!
Bafta!

| Fit3r0 a răspuns:

Incearca sa iti faci un abonament la sala, acolo poti gasi greutati de la 5kg la 200...

| Plictisitu a răspuns:

Prima data incepe sa ridici greutati de o mana de 2-3 Kg aprox. 1-2 luni in fiecare zi cand ai tu timp si sa nu te fortezi incepe cu 35-55 de ridicari in prima si a doua zi.
Dupa aceea fa cu cate 20 mai mult in fiecare zi pana cand exercitile ti se vor parea usoare. Dupa aceea poti trece la greutati mai mari dupa cum crezi tu ca poti.
Nu iti recomand pastile, injectii sau orice fel de steroizi sunt daunatori si stilului de viata si corpului tau si nu vei avea mai multa putere, doar ti se vor umfla bratele.
Si in plus vei avea pilozitatea mult mai mare.
Sper ca ti-am fost de folos, bafta la exercitii.

| divoz explică:

Da ma baieti ziceti voi cu exercitii cu gantere. dar fac sala de 3 luni si tot nimic :-s