| madycumada a întrebat:

Deci eu cu prietena mea cea mai buna ne-am certat acum cateva zile si azi la ora de sport m-a lovit la genunchi unde eram deja lovita dar nu i-am zis nimic, apoi cand m-am dus sa dau la poarta m-a zgariat si i-am spus sa aiba grija si a sarit cu gura iar o colega de'a mea s-a bagat si i-a zis ca m-a lovit si la picior si ea mi-a spus asa : "Pai daca tu ai fost proasta si nu ai cerut fault.asta e" si am intrebat-o daca m-a facut proasta si a zis ca da ca asta sunt si dupa scoala 2 colege de'ale mele au spus sa ne impacam si ea a zis ca nu cunoaste nici o Madalina...Eu ce ar trebui sa fac avand in vedere ca a fost cea mai buna prietena a mea?cryingVa rog help!

Răspuns Câştigător
| anducu a răspuns:

Pentru exe:

nu e usor sa ignori o fosta prietena. e greu, dureros

stiu cum te simti. simti ca nu mai are nimeni nevoie de tine, ca nu mai are rost sa fii in grupul unor prieteni. suferi din cauza ei. poate ca nu suferi din cauza faptului ca v-ati certat, poate ca suferi mai mult din cauza ca iti vorbeste urat, ca te ignora.

de ce nu incerci sa o rasplatesti? cu o moneda mai mare:d

fa-ti o prietena buna[totsui incearca ca noiii tale prietene sa nu ii povestesti tot, mai ales daca pana acum nu aveati nici o importanta una pentru alta]

nu o ignora. ia incearca si salut-o. nu iti raspunde? problema ei. atunci nici tu nu o mai saluta. daca te intreaba ceva, vorbeste cu ea, daca nu pa si pusy.

si totusi daca nu iti sta in caracter, straduieste-te sa te impaci cu ea. lasa o saptamana, cel mult doua, sa se linisteasca si ea, apoiprinintermediul altei persoane, sau pur si simplu prin messenger[e mai usor sa scrii decat sa zici in fata], demonstreaza-i ca tu tii la ea, ca o iuibesti ca pe sora ta. daca e sensibila va intelege ca ea conteaza pentru tine. spune-i lucruri frumoasehappy eu unu nu pot rezista daca prietena mea cea mai buna imi zice lucruri frumoooase dupa o cearta. incearca si tu:*

3 răspunsuri:
| candycarrie a răspuns:

Deci "prietena" ta, scuza'ma ca iti spun, dar e o nesimtita guralivaraised eyebrows oh go on sincer ar scapa usor daca ai ignora'o. pentru ca... dupa cum ai zis si tu A FOST cea mai buna prietena a ta, dar prieteni poti sa iti faci oricand, nu suferi tu din cauza ei big hug

| .exe a răspuns:

Ignoro ori de cate ori o vezi si la un momendat o sa aiba nv de ajutoru tau si tu la randu tau nu o vei ajuta si o sa ii para rauwinking

| SunShine /boy\ a răspuns:

scuze, da' esti cam tampita. daca era asa o prietena buna nu te lovea si nu te zgaria. ar trebui sa-i spui ca daca numai vrea sa fi-ti prietene, poate sa iti spuna, nu sa te loveasca. ma gandes ca ti-e greu ca ti-ai pierdut prietena cea mai buna, da' se pare ca intr-un final n-a fost chiar asa de buna devil