| GoguGog a întrebat:

Deci, in clasa la mine se afla o fata pe care o plac, dar nu sunt singurul care o place...
Eu mai vorbesc cu ea pe WhatsApp din cand in cand(nu numai eu incep conversatile), dar la scoala sunt foarte timid si imi e cam rusine sa intru in vorba cu ea, asa ca mi-o iau altii inainte.
Nici macar nu stiu ce sa o intreb ca sa ma bag cu ea in seama. Va rog niste sfaturi

3 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Cand ajungi la scoala si te intalnesti cu ea, salut-o si presupun ca si ea te va baga in seama inapoi. Gasiti puncte comune. Intereseaza-te de ce ii place si vorbiti pe baza acelui lucru, sau ce va place amandurora! Vorbiti de teme, vorbiti de melodiile preferate, eu nu am vazut asa ceva, dar sunteti multi pe aici cu gen povesti din astea. De exemplu sunteti colegi cu fata pe acre o placeti si nu vorbiti. Cum naiba sa nu comunicati daca sunteti colegi, in fine, sa zicem ca e timiditatea. Te pup :*

| Denisa09Ax a răspuns:

O intrebi ce face, cum se simte si gasiti voi subiecte legate de scoala, teme sau de viata voastra. In orice caz, daca te place si ea te va baga in seama dupa. Nu te mai gandi ca ai si alti adversari la inima ei.
Cati ani ai?
Drpinde si de varsta.

| GoguGog explică (pentru Denisa09Ax):

Am 15 ani, aproape 16...