| taaavy a întrebat:

big grinSunt clasa a 8-a si as vrea sa stiu si eu cum sunt materiile la filologie simpla mihai eminescu (calarasi ) :d Funda big grin PLz

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Nu este mare diferenta dintre un profil de filologie din alt oras, si asta din calarasi. eu sunt la filologie si pot sa iti zic... in a 9 a si a 10 a, faci cam toate materiile pe care le fac cei de la un profil real, insa cu mai multe ore din specialitatea ta (romana, engleza, istorie, latina etc) si mai putine ore de mate, fizica, chimie, biologie. din clasa a-11-a nu mai faci matematica si materiile astea de profil real, si se introduc niste ore de istorie a artei etc