| ralucaizabela12 a întrebat:

Este ziua mamei mele si vreau sa decorez camera cu flori inimioare cu baloane, dar nu stiu, nu am idei ajutati-ma
astazi in 3 iulie

Răspuns Câştigător
| EmiiLoveYou a răspuns:

Buna!
Pai cred ca vrei sa ii faci o srpriza dupa ce vine de la servici.
Eu asi face asa:
1.Scriu frumos pe o foaie "LA MULTI ANI MAMA!", desenez si niste inimioare ce mai vrei tu si o prinzi undeva de perete sau perdea.
2.Decupez niste inimioare, floricele, alte deoratiuni si le lipesc prin camera
3.Ii poti face un mini-cadou facut de tine (o felicitare, o rama, o bratara..etc.).
4.Iau niste flori si le pun intr-vaza.
5. Poti face un desert foarte simplu si gustos!
Poti pune cadoul langa flori, iar desertul pe o tavita frumoasa. Pune-i si un servetel si scrie pe el ceva. (Pentru tine, La multi ani, Facut de mine, Ceva gustos...etc.)
Sper ca ti-e de folos!

| 5a a răspuns (pentru EmiiLoveYou):

Na ca i-ai umplut capul cu prostii! x_x

4 răspunsuri:
| 5a a răspuns:

Si tu crezi ca ai timp sa le faci pe toate in 10 minute? De ce nu te-ai gandit cu o zi inainte? S-au mama ta a fost plecata si acum vine sau era cu tine.
Ori cum eu nu cred ca asta o sa o bucure, mai bine i-ai cumpara niste flori/bani/parfum/ciocolata!
Ca ii desenezi 2-3 baloane si pui 2 foi de hartie pe pereti si scrii "La Multi Ani Mami..." mi se pare ceva asa absurd.
Astea le faceam eu cand aveam 7-8 anisori!
Ii dorec multa sanatate!

| EmiiLoveYou a răspuns (pentru 5a):

Poate fata este prea mica si nu poate cumpara ceva anume...asa faceam si eu cand eram mai mica!

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru 5a):

Ce dur esti.