| DOC449 a întrebat:

Salut, eu de obicei ma spal pe cap in fiecare dimineata, a devenit o rutina zilnica si ma intrebam daca se poate sa patesc ceva la par, gen dupa un timp sa raman chel, sa imi cada parul.

Răspuns Câştigător
| teosbeos a răspuns:

Samponul ataca parul. daca te speli pe cap zilnic ajungi sa-ti cada parul! nu trebuie sa te speli mai des de o saptamana! si o sa ti se irite pielea capului. vara te poti da dimineata cu apa dar fara sampon daca vrei neaparat si te si racoresti.iar samponul o singura data pe saptamana.

9 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Nu e bine sa te speli la cap in fiecare zi.
Nu stiu de ce, ce se intampla dar asa mi-a zis un dermatolog odata. Mi-a zis ca de 2 ori pe saptamana e ok

| MihaiGe a răspuns:

Nu prea e bime, dar nu cred ca e cazul sa te gandesti la caderea parului! Ps. E bine sa urasti rutina!

| aLex22andra a răspuns:

Nu e bine!
Prea des, trebuie de doua sau trei ori pe săptămâna.

| AlexandraIleana a răspuns:

Heii,am avut o prietena care se spala zilnic.si inca se spala ca deja eu creeat dependenta.parul ei deja ii mai nu stiu, mai moale ..cateva fire in cap sa zic asa! nu-i bine.La ea era problema ca daca nu se spala o zi nu stiu.i se murdarea prea repede si cand se spala ii statea cel mai bine.Maxim de 2 ori pe saptamana :*

| SweetMaryXD a răspuns:

Pai nu e bine.
Stii, in par se afla melanina( ceva ce da culoare parului), iar daca te speli pe cap prea mult, melanina se inputineaza.
Spala-te de 2 ori pe zi, si e ok.

| Morphines a răspuns (pentru SweetMaryXD):

De 2 ori pe saptamana, poate happy

| SweetMaryXD a răspuns (pentru Morphines):

Da, am gresit eu. Sunt de a IV- a, ce sa fac?

| DOC449 explică:

Deci e ok daca ma spal fara sampon, adica un balsam ceva pentru ca parul urmatoare zi nu mai sta ca inainte si se face gen mai lipicos sta in toate partile ce sa zic pare cam aiurea sunt si baiat si nu sunt obisnuit sa folosesc gel sau fixativ pentru. ca stiu ca nu sunt bune si am ales metoda cu spalatul pe cap laughing

| Pinkfest a răspuns:

Pai cam da. Daca te speli prea des...iti cade parul rau. Si poate chelestihappy. Mai bine e sa te speli o data la 2-3 zile. Depinde si de par. Nu te mai spala in fiecare dimineata ca nu e bine, se subtiaza firele de par, se rup..etc. Ai grija:* si bafta>big grin