| Lorenaaa120 a întrebat:

Eu vreau sa dau bac-ul la psihologie m-am gandit bine dar am auzit ca e grea dar totusi eu tot la materia asta o sa dau nu vreau sa aud ca "de ce dai la psihologie ca este greu " si ca îmi sugerati sa dau la alta materie geografia nu îmi place nici economia etc, vreau sa stiu ce note ati luat la psihologie pentru cei care ati dat bac-ul si m-am gandit sa învăț după editura aramis si după un memorator editura booklet vreau sa iau notă mare voi ce îmi sugerati sa fac după ce ar fi indicat sa învăț vreau sa fac si meditatii.

2 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Ma bag ca musca.
Incearca sa intrebi psihologul scolii.
Am vrut sa dau la psiho si mi s-a sugerat sa invat dupa un manual de a 10a..si cam atat. Ah, si sa merg sa vorbesc cu psiholoaga ca ea mi-ar fi putut da mai multe detalii.

| romeo78 a răspuns:

Eu am dat bac-ul, printre altele, la filozofie, in loc de sport. Am luat nota 8. A fost foarte bine. Nu este dificila materia si mai ai un avantaj. Profesorii sunt mai blanzi, elevi mai putini. Totul este sa scrii concis si putin. Esentialul nu o compunere. Am dat si la geografie scris si tot asa am peste 7 si mi s-a spus ca nota am luat-o mare, pentru ca nu s-au plictisit la corectare. Toate lucrarile scrise trebuie sa fie de maxim 3 pagini.
SUCCES LA EXAMENUL VIETII!