| Alexandra68678 a întrebat:

Salut! Eu vreau să mă angajez. Sunt în clasa a 11 a iar pe foaie pe care mi-au dat-o angajatorii, cu actele necesare pentru dosarul de angajare, se numără și: Diplomă de la scolile absolvite si alte atestate. Trebuie sa duc diploma de 8 clase sau cea care arata ca am terminat clasa a 11a? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Sbsbsb2001 a răspuns:

Avand in vedere ca nu ai terminat clasa a 11-a inca, poti sa o duci doar pe cea de 8 clase. Se cere diploma nu adeverinta happy. Daca nu e un job care necesita multa invataura ar trebui sa fie in regula cea de 8 clase. Bafta!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau poti duce diploma de 8 clase si o adeverinta de la liceu ca ai terminat 11 clase.

| Nirvanaaa a răspuns:

La noi se dădea una de absolvire de 10 clase ( ca atat era obligatoriu). Cred ca pe aia trebuie sa o duci. Cel mai probabil trebuie sa vorbesti cu secretariatul liceului.